במבוק מוסו – בשורות מועידת האקלים בפריז

בועידת האקלים הבינלאומית בפריז, שהסתיימה לפני ימים ספורים, הוצגה לראשונה מגמת השימוש בבמבוק ויתרונותיה האקולוגיים. נציגי מוסו וארגון INBAR דברו באירועי הכנס בפני מנהיגי מדינות והעלו את השימוש בבמבוק על האג'נדה הבינלאומית, לעולם ירוק יותר.

בדצמבר 2015, העולם כולו נשא עיניו לפריז, שם התקיימה "ועידת האקלים" או בשמה הרשמי, ועידת האומות המאוחדות לשינוי אקלים (United Nations Climate Change Conference 2015).

 

בועידה השתתפו כ-40,000 נציגים מרחבי העולם ובראשם נשיאים, ראשי ממשלות ושרי איכות סביבה, סביב מטרה משותפת אחת: להגיע להסכם בינלאומי חדש, המתחייב בחוק ומחייב לצמצם את פליטות גזי החממה בכל המדינות השותפות. המטרה – צמצום ההתחממות הגלובלית לפחות ב-2 מעלות צלסיוס.

 

נציגי חברת מוסו, בשיתוף עם הרשת הבינלאומית לבמבוק וראטן (INBAR), לקחו חלק במספר אירועים בועידה כדוברים ראשיים, על מנת להציג את האפשרויות הטמונות בבמבוק כפתרון לכריתת יערות הגשם ושינויי האקלים ברחבי העולם.

 

נציגי חברת מוסו, בשיתוף עם הרשת הבינלאומית לבמבוק וראטן (INBAR), לקחו חלק במספר אירועים בועידה כדוברים ראשיים, על מנת להציג את האפשרויות הטמונות בבמבוק כפתרון לכריתת יערות הגשם ושינויי האקלים ברחבי העולם

מחקר מחזור חיים חדש מגלה: מוצרי הבמבוק של מוסו בעלי פליטת פחמן נגטיבית (CO2 שלילי)

 

חברת מוסו רואה בעקרון הקיימות והבניה הירוקה מטרה בעלת ערך משמעותי ופועלת לקדם באופן פעיל שימוש בחומרים ברי קיימא בתעשיית הבניה. פבלו ון דר לוכט, מנהל תחום הקיימות בחברה ואריין ון דר וכטה, מנהל תחום המחקר והפיתוח, הציגו בועידה את המחקר החדש שנערך על רבים ממוצרי מוסו, ובהם ריצוף, דקים, קורות ופאנלים. על פי ממצאי המחקר, שנערך בשיתוף עם INBAR, ספיגת הפחמן בשלבי הגידול וייצור האנרגיה בשלב סוף חיי המוצר, גוברת על פליטת הגז בייצור ובהובלה. במילים פשוטות, תהליך הייצור של מוסו סופג יותר CO2 משהוא מייצר, והתוצאה היא דירוג CO2 שלילי, שלמעשה מביא תועלת ממשית לסביבה.

 

ניתן להוריד את מחקר מחזור החיים המלא כאן.

 

מטע במבוק מוסו בסין

העקרון הראשון של מוסו: קיימות

 

אנחנו מאמינים כי במבוק מוסו הוא אחת האלטרנטיבות המבטיחות ביותר, במעבר הנחוץ לחברה ברת קיימא. הבמבוק צומח מהר יותר מכל צמח על פני כדור הארץ, ובכל זאת יש לו תכונות כמו של עץ קשיח: עמידות ויציבות. התכונות הללו הופכות את מוצרי הבמבוק של מוסו תחליף אידיאלי לשימוש בעצים טרופיים, שכריתתם מכחידה את יערות הגשם ופוגעת באקלים כדור הארץ.

 

אתם בוודאי תוהים, כמה בר קיימא יכול להיות מוצר המיוצר בסין ומיובא כל הדרך לאירופה ולישראל? מוסו משקיעה מאמצים רבים על מנת לוודא ולהוכיח את יתרונותיהם האקולוגיים של מוצריה, כולל דרכי הייבוא. כל ההצהרות הירוקות מגובות במחקרים, כמו מחקר עקבות הפחמן ומחזור החיים (carbon footprint & LCA) ובתוויות רשמיות של גורמי איכות הסביבה עצמאיים ובלתי תלויים, (BREEM, LEED, FSC ועוד).
היה זה אך טבעי לקנה'קש לחבור לגורם החולק את אותן אמונות, מחויב עמוקות לסביבה.