הערכים של קנה'קש


אנחנו מאמינים שכדי לדעת לאן אתה הולך, צריך להבין מי אתה ובמה אתה מאמין. 
אלה הערכים שמלווים אותנו, גדלים אתנו, מאירים את הדרך בה אנחנו צועדים.

הערך הראשון מסמן את המכנה המשותף לכל מה שאנחנו עושים, יוצרים או מציגים. שלושה עולמות תוכן שונים, כמעט מנוגדים, שיוצרים זהות ומהות ברורה. מבחינתנו, אין סתירה בין פשטות להקפדה. הפשטות היא נגזרת של המרכיבים הבסיסיים, החומרים הראשוניים. במילה 'הקפדה' הכוונה לתשומת לב המוקפדת לפרטים, רגישות ואסטטיקה. הנינוחות מדגישה את ה-well being, את החוויה החושית והרגשית, המאפשרת את המרחב המוציא לאור את קסמם של הדברים הפשוטים, כמות שהם.

פשטות, נינוחות, הקפדה

 


"אובייקטים ארציים, פשוטים, לא יומרניים ועשויים מחומרים טבעיים"

(וואבי-סאבי לאמנים, למעצבים, למשוררים ולפילוסופים / לאונרד קורן)

ליצור ולבחור. לחפש את המרכיב הנסתר הזה שהופך את הדבר למתאים, מתחבר לעולמות התוכן והתפיסה. סיפור, תחושות, חיבורים. חומרים ראשונים, חשופים, גולמיים לצד עבודה עם שכבות, חומרים אותנטיים, מרגשים. סיפורים שיוצרים מציאות, חומרים וחפצים שיודעים לדבר, ליצור את החוויה השלמה, זאת שמשכילה ליצור את ההבדל.

יוצרים בחומר – לברוא, לבחור ולחבר

 

psik


"עיקר העיקרים של הסוד הוא אהבת החומר אשר בידיך"

(ספר הטאו / לאו צה)

ערך זה בא לדבר על הלך הרוח, הגישה, הרחבת היריעה הכרוכה בהפיכתו של רעיון – למציאות. התפיסה שלנו בליווי הפרויקט מתחילה בבחירת והתאמת החומרים, עוברת דרך שלבי העיצוב, התכנון והיישום – עד להקמה ולביצוע. אנחנו מחויבים לכל פרט בתהליך, לוקחים אחריות, מתרגשים מהאפשרויות לבנות עולמות חדשים.

ממוקדים, מחויבים, מבצעים

 

psik


“בית

כדאי שיהיה על האדמה,
לב
חשוב לשמור פתוח."

(ספר הטאו / לאו צה)

זו המהות שלנו, תעודת הזהות, הליבה. השילוב המלווה אותנו בין עיצוב מוקפד לחשיבה רחבה וההתחשבות במחר. בתקופה בה אנחנו חיים המודעות הסביבתית והחברתית,  שאלת החומרים והדרך הולכת ומתעצמת. ההבנה בבשורת הבמבוק – מקיפה את העולם. אנחנו שמחים להיות שותפים בצורה אקטיבית במגמה הזאת, לשתף פעולה עם גורמים משמעותיים ברמה העולמית בשמירה על הטבע, בהגנה על הסביבה. קיימות ושמירה על המאזן האקולוגי – נמצאים בכל בחירה אותה אנחנו עושים. אנחנו עושים כמיטב יכולתנו להפיץ את הידע הזה, לקדם את ההתחשבות בסובב אותנו, לשמור על הסביבה בה כולנו חיים.

Living Materials – Greater Good

 

psik


“איש הטאו אינו מנסה לעצב את העולם ולכן אינו פוגע בו"

(ספר הטאו / לאו צה)

אנחנו רואים בכניסה לחלל הממגורה פתח לעולם חדש. הזמנה למרחב חווייתי, מאיר פנים ומוקפד, המזמין את הבאים לגעת, למשש, להתנסות. הנינוחות, החוויה, הברק בעיניים, כל אלה הם חלק מהרצון לשתף, להרחיב ידע, לארח. מבחינתנו, כל אדם הבא בשערי הממגורה הוא קודם כל אורח, וחשוב שהוא ירגיש בנוח, יחווה את האפשרויות, ייקח את הזמן לראות וללמוד. אנחנו משקיעים זמן ותשומת לב בהכשרת העובדים שלנו, מבטיחים שידעו לספר ולענות, לעזור בבחירה, ללוות בהמשך, במידת הצורך. זו הדרך שלנו, דרכה של קנה'קש. שמחים שבאתם.

מאור פנים – הזמנה למגע – חוויה חושית

 

psik


“בעקבות זאת אמר ג'ושו: שתה ספל תה"

(ספר הזן / ג'ושו)