אדריכלות פרמטרית

ביצוע פרויקטים מורכבים בתכנון פרמטרי, תוך שימוש בכלים וקטוריים.


יחד עם ההתפתחות הטכנולוגית המואצת המאפיינת את העת הנוכחית, גם עולם האדריכלות והעיצוב ניצב אל מול כלים תכנוניים חדשים, הנמצאים כעת בהישג יד. כלים אלה מאפשרים שינוי מהותי של מאפייני התכנון האדריכלי, כפי שהיו מוכרים עד כה – אדריכלים ומעצבים יכולים לייצר מציאות תכנונית מורכבת מאד, בעלת מאפיינים סינגולריים.


בכלי התכנון המסורתיים התוצר הוא סדרתי, או כזה שנשען על מאפייני תבנית פשוטה. בתכנון פרמטרי, לעומת זאת, ניתן לייצר תוצרים יחידניים ויחודיים, כאשר כל אחד מהפרטים המרכיבים את השלם הוא חד ערכי ושונה מהפרטים הסמוכים.


עד לאחרונה, שמשו התוכנות האדריכליות כלי עזר טכני בלבד עבור המעצב. כעת תפקידה של התוכנה בתהליך האדריכלי הורחב: שימוש בתוכנות המבצעות בעצמן את התכנון באמצעות פרמטרים (ערכים משתנים) ועוגנים, המייצרים ערכים קבועים. בתהליך כזה יוצרים מעין "קוד גנטי" המגדיר את החוקיות שתחול על כל המשתנים הקשורים ביניהם, כאשר התכנון הסופי הוא תוצר של עיבוד הנתונים הממוחשב.


למעשה, בשלב הביצוע צריך להוציא אל הפועל את המוצר המתוכנן פרמטרית, שהוא בעל ערכים סינגולריים משתנים, ולחבר את האלמנטים במרחב לקבלת התוצאה המתוכננת. בהמשך לתכנון, גם אמצעי הייצור הם מעולם החיתוך הממוחשב: חיתוך CNC, טכניקות כרסום של לוחות ומשטחים, עבודה בחיתוך לייזר או סילון מים (Water Jet) והדפסה תלת מימדית.


קנה'קש PRO זיהתה את הואקום שנוצר בעולם מתפתח זה, בחיבור בין התכנון הפרמטרי האדריכלי והביצוע. אנחנו מתמחים בביצוע והפקה של פרויקטים מורכבים, שתוכננו בכלים מתקדמים.


הצוות הארגוני של קנה'קש PRO כולל אדריכלים, מעצבים ואנשי תוכנה, בעלי נסיון באפיון וניתוח התכנון האדריכלי ובהוצאת התכניות אל הפועל, באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר.

פרויקטים

בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר
בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר
מוזיאון ידידי ציון
מוזיאון ידידי ציון