מלון ספא Sea Life נהריה

בטון, ברזל ובמבוק משתלבים
במלון בוטיק בצפון

 

psik

 

תכנון: אסטרייה שולדנפריי ודנאור גבריאלי | De.2 architects

 

ביצוע: קנה’קש

 

עיבוד בטון אדריכלי | עיבוד ברזל ומסגרות אומן | נגרות פנים | ריהוט ואביזרים

De.2 architects בחרו לחיפויי הקיר ולפרטי הנגרות למלון הספא 'סי לייף' על חוף נהריה בשילובי חומרים: בטון, מתכת ובמבוק. לחיפוי הקירות בלובי החדש נבחרו לוחות בטון בתלייה יבשה עם גוז’ונים בולטים כאלמנט בעיצוב.

למעקה הדומיננטי כקיר בלובי נבחרו לוחות מתכת בגמר פטינה מושחרת. לקיר בדלפק הקבלה נבחר בטון דגם מעויינים בגימור שחור מבריק, ואילו הדלפק עצמו עשוי בטון בגוון שחור מט עם משטח עליון העשוי מלוחות במבוק דגם אספרסו. שם המלון עשוי אותיות חיתוך ברזל שהוצמדו לקיר בטון.

בחדרים נעשה שימוש בקוביות בטון יצוק בדוגמת בועות כשולחן צד מיטה וראש המיטה עשוי במבוק קרמל במופע צר. לוחות במבוק דגם דק אספרסו מחורץ שימשו לנגרות שולחן הקפה.

תצלום כפול של מלון ספא Sea Life

בטון הוא חומר טבעי המורכב ממלט, חול, חצץ ואגרגטים ומאופיין ברמת ספיגה גבוהה, מה שמבטיח שבמהלך השימוש בו הוא ישתנה ללא הרף. סדקים, בועות, סימנים, שינויי גוון וחיספוס הם חלק בלתי נמנע מחיים עם בטון ותורמים ליופיו.

בעולם מוכרים כאלף זני במבוק. הבמבוק בנוי מפרקים, המקנים לו עמידות וחוזק גבוהים במיוחד, תכונה ההופכת אותו לעשב בעל מספר השימושים הרב ביותר על פני כדור הארץ.

במקור, מורכבת האבן כצבר של מינרלים, הנוצר באופן טבעי. הגדרתו המדעית של החומר היא ‘צירוף טבעי וחוקי של מינרלים’. סלעים ואבנים מלווים את סיפור התפתחותה של האנושות משחר ההיסטוריה.

ברזל הוא היסוד הבסיסי הנפוץ ביותר על פני כדור הארץ, מהווה 32% מהרכבו הכימי ולכן נחשב למשאב טבע זמין. ערבובו עם מתכות נוספות יוצר סגסוגת, המאפשרת להשפיע על תכונותיו.

צילום: אלעד גונן | זאב ביץ, סטודיו שגב