בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר

אוניברסיטת תל אביב

תכנון: גאוטקטורה, אקסלרוד גרובמן אדריכלים, חן אדריכלי NCA, ברוידא-מעוז אדריכלות נוף

ביצוע: קנה'קש

 

בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר הוא המבנה הראשון בישראל שזכה לדירוג הגבוה ביותר של התקן האמריקאי לבנייה ירוקה LEED Platinum – ולשם כך בין היתר, נעשה שימוש נרחב בבמבוק ברחבי הבניין. המבנה תוכנן על ידי צוות משותף של ארבעה משרדי אדריכלים: גיאוטקטורה, חן אדריכלים, אקסלרוד גרובמן אדריכלים וברוידא-מעוז אדריכלות נוף.

"הקפסולה" היא מבנה אליפטי במרכז הבניין: חלל בצורת ספרה אובלית בעלת שכבה חיצונית מפלדה שהתבקשנו לייצר לה מעטפת פנימית של מרשי פורניר במבוק veneer. 

השכבה הפנימית של הקפסולה יוצרה באדריכלות תלת ממדית בלתי תלויה במעטפת החיצונית בכדי להגיע לרמת דיוק גבוהה. בגלל העקמומיות המשתנה של פני השטח, כל מריש במבוק הוא חד פעמי ושונה מהחלקים האחרים באורכו ובעקמומיותו, ולכן בעל מיקום מדויק במרחב.
עוד בביצוע קנה'קש בבית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר: בקומת הכניסה חיפוי לובי פנימי וחיצוני בדק במבוק x-treme אנכי ברוחבים משתנים. חיפוי הקוביה מבחוץ ברפרפות במבוק מדק x-treme אופקי. על הגג נעשה שימוש באותו החומר לריצוף ולארונות השרות. ריצוף הגשרים בוצע בפרקט bamboo elite בגוון אספרסו ואף פריטי נגרות – דלתות שירותים, לוחות מודעות, כורסאות ופריטי ריהוט – בוצעו מבמבוק על מופעיו השונים.