משרדי AVAYA

פרקט במבוק תעשייתי כאלמנט מוביל
במרכז משרדי חברת פתרונות התקשורת

תכנון: ד.ש. בליי אדריכל

ביצוע: קנה'קש PRO

 

במשרדי חברת AVAYA הממוקמים במרכז עזריאלי חולון, נתבקשנו ליצור רצפה עם אלמנט טיפוס על הקיר ועל הטריבונות על מנת ליצור אמפיתיאטרון, כמקום מפגש לעובדים. הרצפה בשלוש קומות ואודיטוריום מעוגל של מדרגות, עטופים מכל צד בפרקט אספרסו תעשייתי. אלמנט זה הוא מרכז הכוח של שלושת קומות המשרדים.

בפרויקט ייחודי זה השתמשנו בשיטה "קלאסית" של הנחת כפיסי במבוק צמודים זה לזה, כאשר הליטוש והגמר מתבצעים במקום. התוצאה היא פרקט בתחושה של אינסופיות: משטח אחיד המורכב מיחידות קטנות, ללא קיטוע. בנוסף לחיפוי הרצפה הקיימת בפרקט במבוק תעשייתי (Bamboo Industrial) מכפיסים בודדים בגוון אספרסו, נתבקשנו לחפות באותו החומר גם פריטים המהווים חלק מהמבנה: תעלות המיזוג, אלמנטים נגריים וכדומה. לעבודה בשיטה זו יתרון משמעותי, כיוון שהיא מאפשרת גמישות באופן הנחת הבמבוק גם על צורות מקומרות או מתעגלות.

ריצוף פרקט במבוק Industrial מורכב מכפיסי במבוק גושני בדחיסה צידית, המחוברים יחדיו ללוח ריצוף ליצירת המראה התעשייתי. לוחות הריצוף הם למעשה בלוקים של כפיסים קטנים, האסופים יחד בנייר דבק כדי למנוע היפרדות. בעת התקנת הרצפה, מניחים את הלוחות בהדבקה על התשתית ומלטשים את הרצפה ונייר הדבק. לאחר מכן ממלאים את החורים ומוסיפים שכבת גימור לרצפה כולה. כיוון שהיא עשויה מלוחות קטנים, רצפת הבמבוק הזו עמידה במיוחד ומהווה פתרון אידיאלי לאפליקציה עם חימום תת רצפתי. לפרקט זה יש את שכבת הבלאי העבה ביותר – עד 15 מ"מ.

צילום: עוזי פורת