קנה’קש בונה בחומרים.אנחנו מלווים את הלקוחות לאורך הדרך, משלב בחירת החומרים, דרך
התאמה וליווי בשלבי העיצוב והתכנון ועד לשלב היישום – ההקמה וביצוע.
יצאנו לדרך הזאת לפני יותר מ-20 שנה.

LIVING MATERIALS

חומרים יוצרים, משתלבים, בונים חיים 
חפשנו חומרים חיים, שהגמישות והחוכמה שבהם באים לידי ביטוי בכל דרך. חומרים שיודעים להתמסר ולהגיב, פושטים ולובשים צורה, משתלבים, משתנים, בוראים את עצמם ואת הסובב אותם בדרך חדשה.כשאנחנו אומרים חומרים חיים אנחנו מתכוונים לחומרים המתחדשים במהירות, אינם פוגעים בסביבה, שתהליכי ההתיישנות והבלייה שלהם רק מוסיפים ליופיים, יוצרים תחושה של עומק ואותנטיות.חומרים חיים מחזירים את העיצוב למקום אישי ואנושי יותר.פחות מלאכותי והמוני, יותר פשטות וראשוניות. מסתבר שגם חומרי גלם
יודעים לגעת, ליצור מערכות יחסים, לנהל שיחה. לבנות חיים.

הערכים של קנה קש
פשטות, נינוחות, הקפדה

"אובייקטים ארציים, פשוטים, לא יומרניים ועשויים מחומרים טבעיים"
(וואבי-סאבי לאמנים, למעצבים, למשוררים ולפילוסופים / לאונרד קורן)

 הערך הראשון מסמן את המכנה המשותף לכל מה שאנחנו עושים, יוצרים או מציגים. שלושה עולמות תוכן שונים, כמעט מנוגדים, שיוצרים זהות ומהות ברורה. מבחינתנו, אין סתירה בין פשטות להקפדה. הפשטות היא נגזרת של המרכיבים הבסיסיים, החומרים הראשוניים. במילה 'הקפדה' הכוונה לתשומת לב המוקפדת לפרטים, רגישות ואסטטיקה. הנינוחות מדגישה את ה-well being, את החוויה החושית והרגשית, המאפשרת את המרחב המוציא לאור את קסמם של הדברים הפשוטים, כמות שהם.

יוצרים בחומר – לברוא, לבחור ולחבר
"עיקר העיקרים של הסוד הוא אהבת החומר אשר בידיך"
(ספר הטאו / לאו צה)
ליצור ולבחור. לחפש את המרכיב הנסתר הזה שהופך את הדבר למתאים, מתחבר לעולמות התוכן והתפיסה. סיפור, תחושות, חיבורים. חומרים ראשונים, חשופים, גולמיים לצד עבודה עם שכבות, חומרים אותנטיים, מרגשים. סיפורים שיוצרים מציאות, חומרים וחפצים שיודעים לדבר, ליצור את החוויה השלמה, זאת שמשכילה ליצור את ההבדל.

ממוקדים, מחויבים, מבצעים
“בית כדאי שיהיה על האדמה, לב חשוב לשמור פתוח."
(ספר הטאו / לאו צה)

ערך זה בא לדבר על הלך הרוח, הגישה, הרחבת היריעה הכרוכה בהפיכתו של רעיון – למציאות. התפיסה שלנו בליווי הפרויקט מתחילה בבחירת והתאמת החומרים, עוברת דרך שלבי העיצוב, התכנון והיישום – עד להקמה ולביצוע. אנחנו מחויבים לכל פרט בתהליך, לוקחים אחריות, מתרגשים מהאפשרויות לבנות עולמות חדשים.

Living Materials – Greater Good
“איש הטאו אינו מנסה לעצב את העולם ולכן אינו פוגע בו"
(ספר הטאו / לאו צה)

זו המהות שלנו, תעודת הזהות, הליבה. השילוב המלווה אותנו בין עיצוב מוקפד לחשיבה רחבה וההתחשבות במחר. בתקופה בה אנחנו חיים המודעות הסביבתית והחברתית,  שאלת החומרים והדרך הולכת ומתעצמת. ההבנה בבשורת הבמבוק – מקיפה את העולם. אנחנו שמחים להיות שותפים בצורה אקטיבית במגמה הזאת, לשתף פעולה עם גורמים משמעותיים ברמה העולמית בשמירה על הטבע, בהגנה על הסביבה. קיימות ושמירה על המאזן האקולוגי – נמצאים בכל בחירה אותה אנחנו עושים. אנחנו עושים כמיטב יכולתנו להפיץ את הידע הזה, לקדם את ההתחשבות בסובב אותנו, לשמור על הסביבה בה כולנו חיים.

מאור פנים – הזמנה למגע – חוויה חושית
“בעקבות זאת אמר ג'ושו: שתה ספל תה"

(ספר הזן / ג'ושו)

אנחנו רואים בכניסה לחלל הממגורה פתח לעולם חדש. הזמנה למרחב חווייתי, מאיר פנים ומוקפד, המזמין את הבאים לגעת, למשש, להתנסות. הנינוחות, החוויה, הברק בעיניים, כל אלה הם חלק מהרצון לשתף, להרחיב ידע, לארח. מבחינתנו, כל אדם הבא בשערי הממגורה הוא קודם כל אורח, וחשוב שהוא ירגיש בנוח, יחווה את האפשרויות, ייקח את הזמן לראות וללמוד. אנחנו משקיעים זמן ותשומת לב בהכשרת העובדים שלנו, מבטיחים שידעו לספר ולענות, לעזור בבחירה, ללוות בהמשך, במידת הצורך. זו הדרך שלנו, דרכה של קנה'קש. שמחים שבאתם.